Bunu biliyormuydunuz ? " Googlesil "

İnternetin nimetlerinin kabusa dönüşmemesi için hareketegeçen girişimci Burak Kebapçı, ‘googlesil’ adlı web sitesi kurarak kurum ve kişilerin internet geçmişini temizleme hizmetibaşlattı. “Bu hizmeti veren dünyada başka bir kurum yok” diyen Kebapçı, internette imaj danışmanlığına dahazırlandıklarını belirtti.

Sosyal paylaşım siteleri başta olmak üzere özellikle gençkesimin kullanımı konusunda ‘mahremiyet’ tartışmalarına konu olan internette istenmeyen bilgilerin kaldırılması da yeni bir doğurdu. Özellikle gençlik dönemlerinde paylaşılan bilgiler ve habere konu olan insanlar bu hizmeti almaya başladı. Girişimci Burak Kebapçı, yılda 200 bin liralık ciroya ulaşan, iki mühendis ve bir bilişim avukatının çalıştığı İstanbul merkezli şirketi ve ‘googlesil.com’ adlı internet sitesiyle verdiği hizmetin dünyada ‘tek’ olduğunu belirterek, “Daha da büyümek için yatırımcı arıyoruz” dedi.

http://www.googlesil.com/

FİYATLAR 1500- 2 BİN TL ARASINDA
Kebapçı, 2 yılın sonunda cirolarını yıllık 200 bin TL'ye ulaştırdıklarını ancak potansiyelin çok daha yüksek olduğunu vurguladı. Kendilerinden bu hizmeti alan üst ve orta gelirgrubundan pekçok kurum ve kuruluş olduğunu da aktaran Kebapçı, “Bu bilgileri açıklamıyoruz, ancak örneğin bir kişi hakkında çıkan bir haber, internet arama motorlarının indekslemesi yüzünden 30'u aşkın siteye dağılmıştı. Müşterinin talebi üzerine bunları kaldırmak işini 2 ayda bitirdik. Birçok yerli ve yabancı siteden bilgileri kaldırdık. Zaten yasal olarak ismin sadece baş harflerinin kullanılması gerekiyordu” dedi. Fiyatlar hakkında da bilgi veren Kebapçı, “Bir web sitesinden veri kaldırmak bin 500 ila 2 bin TL. Eğer çok yayılmışsa bu işi paketolarak alıyoruz. Bir yerden kaldırmak çözüm olmuyor,internette yayın devam ediyor. O yüzden takibiyle birlikte 10 bin TL'lik bir maliyet sunuyoruz” diye konuştu.


GENÇLİK KONUŞMALARI’ SIKINTI
Bireysel ve kurumsal ihtiyaçların birbirinden farklı olduğuna da işaret eden Kebapçı, “Bireyler üniversite zamanlarında yaptıkları forum sitelerinden sıkıntı yaşıyor. Gençken yapılankonuşmalarını sildirmek isteyenler de var. Bunları çözerek bazı kişilerin yeniden hayata devam etmesini sağlıyoruz. Diğer yandan habere konu olmuş insanlar da çok başvuruyor” dedi.

Yorumlar

mavi eylül dedi ki…
iyi düşünülmüş bişey , fiyatlar uçuk ama :S

Popüler Yayınlar